V okviru prehranskega modula se uporabniki programa mesečno udeležujejo prehranskih posvetovalnic s klinično dietetičarko. Strokovnjakinja je uporabnikom po potrebi na voljo tudi za individualne posvete. Sodelujoče strokovnjakinje pri prehranskem modulu so pripravile tudi različne video vsebine za bolnike s krvnimi raki – vabljeni k ogledu!
V okviru psihosocialnega modula se uporabniki rehabilitacijskega programa vsak mesec srečajo na skupinskih delavnicah s psihologinjo. Ta jim je na voljo tudi za individualne posvete. Strokovnjakinje, ki sodelujejo v psihosocialnem modulu so pripravile različne informativne video vsebine za bolnike s krvnimi raki in njihove svojce – vabljeni k ogledu!
V okviru fizikalnega in gibalnega modula uporabniki programa obiskujejo redno vadbo s fizioterapevtko in/ali kineziologom. Izvajalca modula fizioterapevtka Maja Ogrinec in kineziolog Uroš Kožar sta pripravila tudi nekaj video primerov različnih vaj. Tisti, ki imate morda kakršne koli poškodbe ali omejitve pri gibanju, težave s srcem ali druge zdravstvene težave, se pred začetkom izvajanja vaj posvetujte s svojim osebnim zdravnikom ali hematologom/onkologom.
Strokovnjakinja izr. prof. dr. Nada Rotovnik Kozjek, dr. med., v dveh zanimivih video vsebinah razloži, kako telesna vadba vpliva na zdravljenje raka ter kakšna je povezava med prehrano in telesno dejavnostjo. Vabljeni k ogledu!
Če se želite vključiti v brezplačen program rehabilitacije, kjer se lahko posvetujete z različnimi strokovnjaki: hematologom, kliničnim dietetikom, fizioterapevtom, kineziologom in psihologom, nas kontaktirajte.
Na voljo smo vsak delovni dan med 8. in 15. uro na telefonski številki: 040 524 366 ali na e-naslovu: info@limfom-levkemija.org
Program je namenjen bolnikom z levkemijo, limfomom, diseminiranim plazmocitomom, mielodisplastičnim
sindromom in drugimi oblikami krvnih rakov.
Izvajamo ga v času aktivnega zdravljenja, po zdravljenju, primeren je tudi za bolnike po presaditvi
krvotvornih matičnih celic, ki se soočajo s posledicami bolezni in napornega zdravljenja. Prav tako se v
program lahko vključijo bolniki, ki niso v procesu zdravljenja, a imajo določene gibalne, prehranske ali
psihosocialne težave.
O programu lahko bolnika obvesti lečeči hematolog, onkolog, medicinska sestra ali ga obvesti Slovensko
združenje bolnikov z limfomom in levkemijo, L&L, ki je izvajalec programa. Pobuda je dobrodošla tudi s
strani bolnikov samih ali njihovih svojcev, zato se lahko po posvetu s svojim zdravnikom prijavite tudi
sami.